True Tape Protez Saç Bakım Seti 4 in 1 (Başlangıç Paketi)
True Tape Protez Saç Bakım Seti 4 in 1 (Başlangıç Paketi)

True Tape Protez Saç Bakım Seti 4 in 1 (Başlangıç Paketi)

True Tape - SaS Solvent

True Tape - FushiON Likid

True Tape - Elastibond Tape

- İsim: SaS Super Adhesive Solvent

- İsim: FusiON Adhesive

- İsim: Elastibınd Tape

- Özelliği: Sökücü

- Özelliği: Yapıştırıcı

- Özelliği: Yapıştırıcı

- Boyutu: 8 FL OZ (240ml)

- Boyutu: 1 FL OZ (30ml)

- Boyutu: "CC" (2,0cm x 7,5cm)

- Uyumluluğu: Tüm alt yapılar.

- Uyumluluğu: Tüm bant çeşitleri

- Uyumluluğu: Tüm alt yapılar.

- Etkisi: Kuvvetli

- Etkisi: Kuvvetli

- Etkisi: Kuvvetli (2-4 Hafta)

- Görünüm: Turunçgiller

- Görünüm: Şeffaf

- Görünüm: Yarı mat / Şeffaf

- Kullanım alanları: Cilde uygulanabilir.

- Kullanım alanları: Cilde uygulanabilir.

- Kullanım alanları: Cilde uygulanabilir.

- Hipoalerjenik: Hayır

- Hipoalerjenik: Hayır

- Hipoalerjenik: Hayır

- Saklama: Oda sıcaklığında bekletin.

- Saklama: Oda sıcaklığında bekletin.

- Saklama: Oda sıcaklığında bekletin.

- Koku: Turunçgiller

- Koku: İzopropanol, Etil Asetat, Heptan

- Koku: İzopropanol, Etil Asetat, Heptan

- İçerik: Yağ bazlı / Alkol

- İçerik: Akrilik - Su geçirmez

- İçerik: Akrilik - Su geçirmez

- Seçenek: 4 - 6 - 8  - 128 FL OZ

- Seçenek: 1 - 8 FL OZ

- Seçenek: 11 farklı seçeneği mevcuttur

- Yanıcı: Evet

- Yanıcı: Evet (Çocuklardan sakının)

- Yanıcı: Hayır

- Temizleme: Sabun ve su ile durulayın

- Temizleme: SaS Solvent - PURE Remover

- Temizleme: SaS Solvent - PURE Remover

Menşei: U.S.A

 

 True Tape | Protez Saç Bakım Kiti | Ürünlerin Kullanım Şekilleri:
 

Elastibond, sektördeki en popüler bantların en iyi özelliklerini bir araya getiren benzersiz bir özellik kombinasyonuna sahiptir, ayrıca yeni ve heyecan verici bir özeliğe sahiptir. Sıcak ve nemli ortamlarda da tutuculuğunu kaybetmemektedir. Diğer bantlara nazaran nemli ve sıcak havalarda da çok etkilidir. Elastibond, parlaklığı ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünümüzü en ince alt yapılı ünitelerde de rahatlıkla kullanablirsiniz. İnce ve paralama yapmayan yeni bandımızı denemelisiniz. Elastibond aynı zamanda uzun süreli kullanım içinde oldukça kuvvetli bir tutuculuk gücüne sahiptir.
 

Önerilen Kullanıcılar:
 

Sporcular ve egzersiz odaklı insanlar, uzun vadeli bekletmeyi arzulayan insanlar, daha ince saç sistemine sahip kişiler ve açık hava etkinliklerinde çok bulunan kişiler. Elastibond, True Tape firmasının yeni üretmiş olduğu bu bant serisi diğer bantlara göre daha esnek yapıdadır ve kullanımı pratiktir. Sıcak ve nemli havalarda tutuculuğunu koruyabilen özellikte bir banttır. Bandın tam anlamıyla kuvvetli bir şekilde yapışabilmesi için cildinizin ve protez saçın alt yapısının yağdan iyice arınmış olması gerekiyor. Ayrıca kuru bir yüzeye yapıştırılmış olması çok önemlidir. Protez saçın alt yapısına bandı yapıştırdığınızda 10 dakika beklemeniz gerekiyor. Bunun nedeni yapıştığı yüzeyin tamamına kuvvetli bir şekilde tutması gerekmektedir. Cildinizde herhangi bir kaşıntı veya kızarıklık hissetmeniz durumunda test etmek için küçük bir parça bant kopararak kolunuzun iç kısmına yapıştırarak bandı test edin. Herhangi bir tahriş, kızarıklık olmaması durumunda Protez saçın uygulamasına geçebilirsiniz.
 

True Tape FusiON Adhesive Kullanım Şekli:
 

FusiON, Likid yapıştırıcı True Tape firmasının yeni üretmiş olduğu Protez Saç sıvı yapıştırıcısıdır. Diğer sıvı yapıştırıcılarla kıyaslandığında daha uzun süreli bir tutuş gücüne sahip olarak tanıtılmıştır. 3 ila 5 haftalık bekletme mümkündür. FusiON Protez Saç sıvı yapıştırıcısı uygulama sonrası şeffaflaşır, nerdeyse görünmez olur. Diğer sıvı yapıştırıcılardan farklı olarak bir çok engellere karşı gelerek tutuş gücünü korumaya devam etmektedir. FusiON'dan aldığınız performansı Davlyn Green ve Ultra Hold Adhesive ile karşılaştırın. Ayrıca, FusiON rekabetçi fiyatlara sahiptir, tüm altyapılar için kullanıma uygundur.
 

İçeriği:
 

İzopropanol, Etil Asetat, Heptan, Toluen
 

Uyarılar:
 

 Ateşten uzak tutun. Tahriş olmuş ciltlere uygulamayın. Göz ile temasından kaçının. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Kullanmadan önce küçük bir alanda test edin. Silikonlu bölgede 2-3 dakikadan fazla bekletmeyin.
 

True Tape SaS Solvent Kullanım Şekli:
 

Sas Super Adhesive Solvent Walker Tape firmasına ait “C-22 Solvent” ile karşılaştırılabilir. İnatçı yapışkan kalıntısını bir dakikadan daha kısa sürede eritmek için SAS Super Adhesive kullanmanızı tavsiye ederiz. Aloe ile aşılanmış, ciltte kullanım için güvenli ve tıp merkezlerinde ve hastane ortamlarında yaygın olarak bulunan SAS Super Adhesive Solvent kullanılmaktadır. SAS Super Adhesive Solvent , C-22 Solvent kadar etkilidir. Biyolojik olarak parçalanabilir ve Doğa dostudur! Ünite kafanızdayken bantların bulunduğu bölgelere püskürterek yavaşca üniteyi çıkarmaya başlayabilirsiniz. Ünitenin üzerinden çıkmayan bantların temizlenmesi için de bantların üzerinse püsküterek birkaç dakika bekledikten sonra gazlı bez yardımıyla temizlemeye başlayabilirsiniz.
 

İçeriği:
 

Organik Islatıcılar, Petrol Hidrokarbonları, Narenciye Yağları ve Lanolin
 

Uyarılar:
 

Ateşten uzak tutun. Tahriş olmuş ciltlere uygulamayın. Göz ile temasından kaçının. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Kullanmadan önce küçük bir alanda test edin. Silikonlu bölgede 2-3 dakikadan fazla bekletmeyin.
 

Neden Cilt Yapısına Göre Değişir?
 

Kullanmış olduğunuz bantlar medikal bantlardır ve cilt yapınızdaki yağ oranına bağlı olarak erime ve atma durumları yaşanmaktadır. Her cildin banda vermiş olduğu tepki farklıdır. Bantlardaki çeşitlilik kullanıcıların cilt yapılarının çeşitliliğine göre oluşturulmuştur. Cildinize uygun bandı deneme yanılma yöntemiyle bulmanız gerekmektedir. Deneme yanılma yönteminin sizler için masraflı olduğunu düşünerek, siz değerli kullanıcılar için YENİ bir paket içeriği geliştirdik. '6 Farklı bant çeşidini tek paket yaptık' 6 Farklı bant çeşidini, her banttan 6 adet olmak üzere, 1 pakette 36 adet olacak şekilde hazırladık. Tek pakette 6 farklı bant çeşidini deneme fırsatınız olacak. Her bakımda kullanmış olduğunuz bandı not alarak tutuculuk sürelerini gözlemleyebilir, cildinizin vermiş olduğu tepkileri test edebilirsiniz. Bu şekilde cildinize uygun bandı teşhis etmiş olursunuz.
 

Neden Hava Koşullarına Bağlıdır?
 

Protez saç bantları ve sıvı yapıştırıcıları terlemelere ve yağlı ciltlere çok fazla dayanabilen özellikte olmadığını belirtmek isteriz. İş hayatınızda çok fazla terleyen biri iseniz maalesef ki bantlardan istediğiniz performansı alamayacaksınız. Yaz aylarında nemden ve sıcaktan dolayı bantlarda akma görülebilmekte ve tutuş gücü düşebilmektedir. Özellikle yaz aylarında bantlar neden akıyor sorusuyla sık sık karşılaşıyoruz. Sıcak havalarda ve yağlı ciltlerde akma ve atma sorununa çözüm olarak aşağıdaki belirtmiş olduğumuz ürünleri kullanmanız tavsiye edilir.
 

Cilt Bakım Ürünleri:
 

Sıvı Yapıştırıcılar:
 

Bakım Esnasında Yapılan Hatalar:
 

Bakım Esnasında bir çok kullanıcı dikkat edilmesi gereken hususları gözardı ederek bakım yapmaktadır. Dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sıralanmıştır:

1) Protez saçınızın alt yapısının yağdan arındırılmış ve kuru olması çok önemlidir. Aldığımız şikayetlerden bir tanesi de bandın cilde yapıştığı fakat protez saçın alt yapısına yapışmadığı yönünde oluyor. Kullanmış olduğunuz sökücüler yağ bazlıdır. Bakım esnasında protez saçın alt yapısından iyice arındırmanız gerekiyor. Bandın protez saça yapışmıyor olmasının nedenlerinden biride budur.

2) Protez saçı temizlediğiniz gibi cildinizi de yağdan arındırmanız gerekiyor. Bazı durumlarda şampuan yetersiz kalabiliyor. Alternatif olarak traş köpüğü ile kafa derinizi yıkamanız tavsiye edilir.

3) Kafa derinizden çıkan saçların tıraşlanmıyor olması. Her bakımda cildinizin pürüzsüz olduğundan emin olmalısınız. Traş etmediğiniz saçlar canlı olduğu için yağlanmayı iki katına çıkartacaktır. Yağlanma olduğu içinde bandınız atacaktır.

4) Tak-Çıkar işlemi, bir çok kullanıcı sabah uygulamayı yapıp, akşam yatacağı zaman çıkartıp bant değiştirmeden ertesi sabah tekrardan bantlara fön ile ısı vererek kullanım yapmaktadır.  Protez saç bantlarının tamamında böyle bir özellik yoktur ve tavsiye etmediğimiz bir kullanım şeklidir. Bu şekilde kullanarak, ünitenin 2-3 hafta bandını değiştirmeden kullanamazsınız. Kafanızdan çıkarttığınız anda bant hava almaya başlar ve üzeri tozlanır, bu da bandın tutuculuğunu azaltır. Isı verdiğinizde bir nebze de olsa yapışkanlığı geri gelir fakat beklediğiniz performansı ne yazık ki alamayacaksınız. Kullanmış olduğunuz bantlar kuvvetli bantlardır. Yeni bant uygulaması yaptığınız zaman tutuculuk güçleri zayıflamadan sök-tak işlemi yapmaktaysanız bu da doğru bir kullanım değildir. Bantlar hem cildinize hemde üniteye sağlam bir şekilde yapıştığından sökme işlemide hem cildinize hemde ünitenin tül kısımlarına istemden zarar verebilirsiniz.

 

Sağlıklı Bakım Aralığı;
 

Bizim önerdiğimiz en sağlıklı bakım aralığı 7-10 gün arasındadır. Bildiğiniz üzere bantların yapıştığı kısımlar hava ve su geçirmemektedir. 3-4 hafta cildinizin hava ve su geçirmiyor olması, cildiniz için ne kadar sağlıklı olabilir? Cilt sağlığınıza da önem vermelisiniz. Cilt sağlığınız için nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR