Walker Tape® PRO-FLEX II MİNİ'S Protez Saç Bandı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Protez saç nedir?

-Protez saç, saç dökülmesi veya saçsızlık sorunu yaşayan bireyler için geliştirilmiş bir çözümüdür. Bu yöntem, saçın seyrek olduğu veya tamamen kaybolduğu bölgelere doğal görünümlü saç elde etmek amacıyla kullanılır. Protez saçlar; sentetik veya doğal insan saçından yapılmış olabilir.

Protez saçı her gün çıkartmak zorunda mıyım?

-Hayır. Dilerseniz günlük dilerseniz 2-3 haftada bir protez saçınızı çıkartıp bakım yapabilirsiniz. Bu müşterinin tercihine bağlıdır.

Alttan çıkan saçlara ne olur, batma yapar mı?

-Her bakımda saçlarınız yeniden tıraş edileceği için alttan çıkan saçlar rahatsız etmez. Ancak bakım süresini uzatmak, yanlış bakım yapmak ve uygulamadan önce bölgeyi iyi tıraş edememek sorunlara sebep olabilir.

Protez saç ile duş alınabilir mi?

-Evet. Uygulamadan 24 saat sonra duş alabilirsiniz. Ancak fazla sıcak suda duş almamanız ve duşta saçları fazla çekiştirmemeniz gerekir. Eğer uygulamadan sonra 24 saat beklemek istemiyorsanız Max Hold Sport kullanabilirsiniz.

Protez saç kemoterapi tedavisi gören ve geçici saç kaybı yaşayanlara uygulanabilir mi? 

-Evet. Protez saç hem geçici hem de kalıcı saç kayıplarında uygulanabilir. Yeni bir görünüme ulaşmak isteyen herkes protez saç kullanabilir.

Protez saça boyama, şekil verme gibi işlemler uygulanabilir mi?

Protez saça boyama veya şekil verme gibi işlemler konusunda dikkatli olunmalıdır çünkü protez saçlar doğal saçlardan farklı özelliklere sahip olabilirler. İşte bu konuda dikkate almanız gereken bazı faktörler:
Boyama: Protez saçlar genellikle özel tasarlandığı için bu saçlara doğrudan boyama yapılması önerilmez. Protez saçları boyamak, saçın yapısını bozabilir veya istenmeyen renk değişikliklerine yol açabilir. Eğer protez saçınızın rengini değiştirmek isterseniz, bunun yerine uzman bir saç profesyoneline danışarak renk tonunun uygun şekilde seçilmesini sağlayabilirsiniz.
Şekil Verme: Protez saçlar, özel tasarlandığından saçın şeklini değiştirme veya kesme işlemleri uzman ellerde yapılmalıdır. Uzman saç stilisti veya protez saç uzmanı, saçınızın istediğiniz şekli alması için gereken işlemleri yönlendirecektir.
Isı İşlemleri: Protez saçlarda sıcak su veya saç kurutma makinesi gibi ısı işlemleri de dikkatli yapılmalıdır. Protez saçın yapısı, doğal saçtan farklı olabilir ve yüksek ısı saçın zarar görmesine yol açabilir. Isı uygulamadan önce uzmanınızın önerilerine uyun.
Ürün Seçimi: Protez saçlar için özel olarak tasarlanmış şampuan, saç bakım ürünleri ve şekillendirici ürünler kullanmak, saçın ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir. Genel olarak, protez saçın bakım ve şekillendirme işlemleri konusunda uzman bir saç stilisti veya protez saç uzmanına danışmak en iyi yaklaşımdır. Uzman, saç tipinize ve protez saçınıza özel önerilerde bulunarak sağlıklı ve estetik sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Protez saçın kullanım süresini uzatmak için neler yapılmalı

-Düzenli Temizlik: Protez saçınızı düzenli aralıklarla temizlemek, saçın ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Özel olarak tasarlanmış protez saç şampuanları kullanarak saçınızı yıkayın. Fazla sıcak su kullanmaktan kaçının çünkü bu saç bandını zayıflatabilir.
Yumuşak Temas: Protez saçın tellerine veya yapıştırıcısına çok sert temas etmekten kaçının. Saçı taramak veya şekillendirmek için nazik hareketler kullanın.
Isı ve Aşırı Güneş Işığı: Yüksek ısı veya aşırı güneş ışığı saçın yapısını bozabilir. Sıcak su veya yüksek ısı içeren şekillendirme aletlerini dikkatli kullanın. Ayrıca, güneş altında uzun süre kalmaktan kaçının veya saçınızı güneş koruma ürünleriyle koruyun.
Özel Ürünler Kullanımı: Protez saç için özel olarak tasarlanmış şampuanlar, saç bakım ürünleri ve şekillendirici ürünler kullanmak, saçın sağlığını ve görünümünü korumaya yardımcı olabilir.
Gece Bakımı: Protez saçınızı uyurken örmek saçınızın dolaşmasını önler. Protez saçların dolaşması tararken dökülmesine sebep olabilir.

Protez saç, saç derisinde yara veya mantar yapar mı?

-Kesinlikle hayır. Doğru kullanımda yara veya mantar oluşmaz. 

Protez saçla denize ve havuza girilir mi?

-Bu sorunun cevabı kullanılan ünite ve bant çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Uygun ünite, uygun bant ve doğru bakımla protez saçla havuza ve denize girebilir.

Protez saç koku yapar mı?

-Hayır. Ancak bakım süresini uzatmak ve hijyen kurallarına dikkat etmemek koku yapabilir.

Protez saç bakım aşamalarını nasıl öğrenebilirim?

-Protez saç bakım aşamaları tüm ürünlerin açıklama kısmında yer almaktadır. Ayrıca youtube hesabımızdan da uygulama videolarına ulaşabilirsiniz. Youtube; @SWellhair

Protez saçın ortalama kullanım süresi ne kadardır?

-Protez saçlar ortalama 6 aydan 1 yıla kadar kullanılabilmektedir. Fakat bu süre yapılan bakımın kalitesine, bakım süresi ve kullanım şekline ayrıca ünitenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Protez saç bakımı için gerekli malzemeler nelerdir?

-Protez saç bakımı için en temel malzemeler protez saç bandı ve solventtir. Ancak daha uzun ömürlü ve daha kolay bir kullanım için bakım ürünleriyle birlikte kullanmalısınız. Sitemizde bakım paketleri mevcuttur.

Saç şekillendirici ürünler kullanabilir miyim?

-Evet, protez saçlar gerçek saç olduğu için saç şekillendirici ürünler kullanabilirsiniz. Ancak temizleme esnasında problem yaşamamak için kullanacağınız saç şekillendiricileri protez saç için özel olarak üretilen ürünlerden olmalıdır. 

Protez saç bakımları kaç günde bir yapılır?

-Bakım sıklığı kullandığınız banda, hava koşullarına ve kullanım şeklinize göre değişiklik gösterir. Bu bakımları günlük veya çok haftalık olarak yapabilirsiniz. Çok haftalık bakımlarda cildiniz için en sağlıklısı 2-3 haftayı geçmemektir.

Protez saçla spor yapılabilir mi?

-Evet. Ancak spor esnasındaki aşırı terleme sebebiyle bantların tutuş gücü düşebilir. Bunu engellemek için Max Hold Sport adlı cilt koruyucu ürünü kullanmalısınız.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR