Walker Tape® SENSİ-TAK Protez Saç Bandı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sensi-Tak protez saç bandı nedir?

-Sensi-Tak protez saç bandı, birçok protez saç bandı gibi takıp çıkarmak için tasarlanmış çift taraflı yapıştırıcı bir banttır.

Sensi-Tak protez saç bandı hangi altyapılar için uygundur?

-Sensi-Tak protez saç bandı, çeşitli protez saç ve medikal peruk altyapıları için uygun bir banttır. Bu altyapılar arasında poliüretan, silikon ve diğer bazı malzemeler bulunabilir. Ancak, hangi altyapının kullanılacağı, kişinin tercihine, protez saç uygulamasının türüne ve protez saç uzmanının önerilerine bağlıdır.

Sensi-Tak protez saç bandı cilt için güvenli mi, alerji yapar mı?

-Sensi-Tak protez saç bandı cilt için güvenlidir. Kullanmadan önce, cildinizin hassasiyeti ve alerjik reaksiyon riski gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Hipoalerjenik özelliği olmadığından dolayı hassas ciltlerde kullanmadan önce cildinizde test etmenizi öneririz.

Sensi-Tak bandının tak çıkar özelliği var mı?

-Sensi-Tak'ın takıp çıkarmak gibi özel bir özelliği yoktur. Genellikle bu tür yapıştırıcı bantların kullanımı, protez saçın başın üzerinde sabit kalmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Dolayısıyla, Sensi-Tak gibi protez saç yapıştırıcı bandın sık sık takıp çıkarılması önerilmez. Tak çıkar şeklinde kullanım sağlanması durumunda bandın yapışma özelliği azaltabilir. Hiçbir protez saç bandında tak çıkar özelliği bulunmamaktadır. Sensi-Tak kuvvetli bir bant olduğundan dolayı zamanından erken çıkarmaya çalıştığınızda hem cildinize hem de protez saçınıza zarar verebilirsiniz. Bandı cildinizden çıkarmak için C-22 Solvent isimli ürünü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sensi-Tak protez saç bandıyla havuza veya denize girilebilir mi?

-Sensi-Tak gibi günlük protez saç bantları havuzda veya denizde kullanım için uygun değildir.

Sensi-Tak protez saç bandı koku yapar mı?

-Doğru kullanımda Sensi-Tak protez saç bandı koku yapmaz. Ancak bakım süresini uzatmak, terledikten sonra duş almamak gibi yanlış kullanımlar protez saçta koku yapar. Tavsiye edilen bakım süresi iki haftadır.

Sensi-Tak protez saç bandı hangi ciltler için uygundur?

-Protez saç uzmanınız, size en uygun protez saç bandını belirlemek için sizi yönlendirebilir ve Sensi-Tak protez saç bandı gibi yapıştırıcıların doğru kullanımı konusunda size tavsiyelerde bulunabilir. Ayrıca evde bakım yapan kullanıcılar protez saç bandının cildine uygun olup olmadığını deneme yanılma yoluyla öğrenebilir. Cilt yapınız bandın tutuş süresini etkiler.

Sensi-Tak protez saç bandıyla spor yapabilir miyim?

-Evet. Protez saç hayatınızı kısıtlamaz. Doğru ve zamanında bakım ile protez saç kullanırken spor yapmak mümkün.

Sensi-Tak protez saç bandı nasıl muhafaza edilmeli?

-Sensi-Tak protez saç bandı oda sıcaklığında ve karanlıkta muhafaza edilmelidir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR